
- Dit evenement is voorbij.
De NPO Klassiek Filmmuziek Top 200

PRIMEUR: VOOR HET EERST IN HET FILMTHEATER: DE NPO KLASSIEK FILMMUZIEK TOP 200
Op maandagavond 10 maart a s om 19.30 uur heeft Filmtheater Lelystad een bijzonder programma: de Filmmuziek Top 200 in bioscoop Kok CinemaxX, de Waag 9, Lelystad, www.kokcinemaxx.nl
Van de tranentrekkende klanken van Schindler’s List tot de opzwepende muziek van Pirates of the Caribbean: wat is de beste filmmuziek ooit gemaakt? Zit Morricone er weer bij met Once Upon a Time in the West of the Good, the Bad and the Ugly? John Williams met Star Wars, Indiana Jones of Harry Potter? Wellicht Hans Zimmer met Gladiator, Interstellar of the Lion King? Of John Barry met Out of Africa, Vangelis met Conquest of Paradise of Nino Rota met The Godfather? En maken Nederlanders een kans? Misschien Jan Mul met Fanfare, Bob Zimmerman met Susskind, Ruud Bos met De Fabriek, Jurre Haanstra met Baantjer of Rogier van Otterloo met Turks Fruit of Soldaat van Oranje?
De jaarlijkse Filmmuziek Top 200 wordt uitgezonden op donderdag 6 maart en vrijdag 7 maart a.s. van 8.00 tot 17.00 uur via NPO Klassiek en NPO 2 Extra.
Op maandag 10 maart zijn de eerste 15 titels van die Top 200 in het Filmtheater te zien en te horen. De muzikale thema’s met de bijbehorende filmbeelden worden aan elkaar gepraat door filmwetenschapper Rudi de Boer. De inleiding wordt verzorgd door Paula de Geest, projectleider van NPO Klassiek Filmmuziek Top 200. Zij gaat uitgebreid in op de geschiedenis van deze Top 200 en de groeiende interesse voor filmmuziek.
